Southampton FC - Swansea City - 01.02.2015 English version
Data disputării 01.02.2015 - 18:00
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 01.02.2015 dintre echipele Southampton FC si Swansea City se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Dušan Tadić , Maya Yoshida, James Ward-Prowse, Harrison Reed, Graziano Pellè, Fraser Forster, Eljero Elia, Steven Davis, Nathaniel Clyne, Ryan Bertrand, José Fonte si rezervele: Matt Targett, Ryan Seager, Florin GARDOȘ, Sadio Mané, Dominic Gape, Kelvin Davis.

Swansea City: Kyle Naughton, Thomas Carroll, Nathan Dyer, Marvin Emnes, Łukasz Fabiański, Federico Fernández, Jay Fulton, Bafétimbi Gomis, Jonjo Shelvey, Neil Taylor, Ashley Williams si rezervele: Modou Barrow, Nélson Oliveira, Àngel Rangel, Dwight Tiendalli, Gerhard Tremmel, Jordi Amat.

In minutul 16, schimbare, iese mijlocaș stânga Marvin Emnes si intra Modou Barrow
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Neil Taylor
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Harrison Reed si intra Sadio Mané
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Maya Yoshida
In minutul 82, schimbare, iese fundaș dreapta Kyle Naughton si intra Àngel Rangel
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Jonjo Shelvey (mijlocaș central). In minutul 83 al partidei dintre Southampton FC si Swansea City, Swansea City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 89, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Southampton FC, Ryan Bertrand. Southampton FC va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș stânga Eljero Elia si intra Ryan Seager