Stoke City - Queens Park Rangers - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele Stoke City si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Phillip Bardsley, Victor Moses, Stephen Ireland, Asmir Begović, Marko Arnautović, Ryan Shawcross, Philipp Wollscheid, Marc Wilson, Glenn Whelan, Jonathan Walters, Steven N'Zonzi si rezervele: Marc Muniesa, Mame Biram Diouf, Peter Crouch, Geoffrey Cameron, Jack Butland, Charlie Adam, Steven Sidwell.

Queens Park Rangers: Niko Kranjčar, Chinedum Onuoha, Eduardo Vargas, Mauricio Isla, Clinton Hill, Karl Henry, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Joseph Barton, Charlie Austin si rezervele: Matthew Phillips, Yun Suk-young, Robert Zamora, Mauro Zárate, Alex McCarthy, David Hoilett, Steven Caulker.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Jonathan Walters (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Stoke City si Queens Park Rangers, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Mauricio Isla
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Jonathan Walters (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Stoke City si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Niko Kranjčar (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre Stoke City si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 1.
In minutul 42, schimbare, iese fundaș central Ryan Shawcross si intra Marc Muniesa
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Karl Henry si intra Robert Zamora
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Victor Moses
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marko Arnautović si intra Peter Crouch
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Joseph Barton
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Niko Kranjčar si intra David Hoilett
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Stephen Ireland si intra Charlie Adam
In minutul 75, schimbare, iese fundaș stânga Clinton Hill si intra Yun Suk-young
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Jonathan Walters
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Jonathan Walters (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Stoke City si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Stoke City.