West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur - 31.01.2015 English version
Data disputării 31.01.2015 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 31.01.2015 dintre echipele West Bromwich Albion si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: Craig Dawson, Claudio Yacob, Christopher Brunt, Saido Berahino, Victor Anichebe, Ben Foster, Gareth McAuley, Callum McManaman, James Morrison, Andre Wisdom, Joleon Lescott si rezervele: Graham Dorrans, Christopher Baird, Craig Gardner, Brown Ideye, Sébastien Pocognoli, Stéphane Sessègnon.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Mousa Dembélé, Christian Eriksen, Federico Fazio, Paulinho Júnior, Harry Kane, Érik Lamela, Ryan Mason, Daniel Rose, Jan Vertonghen, Kyle Walker si rezervele: Benjamin Davies, Eric Dier, Roberto Soldado, Benjamin Stambouli, Andros Townsend, Michel Vorm, Nacer Chadli.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Christian Eriksen (mijlocaș stânga). In minutul 06 al partidei dintre West Bromwich Albion si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 15 al partidei dintre West Bromwich Albion si Tottenham Hotspur, scorul devine 0 - 2.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Saido Berahino
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Callum McManaman si intra Brown Ideye
In minutul 61, schimbare, iese fundaș dreapta Andre Wisdom si intra Craig Gardner
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Mousa Dembélé si intra Nacer Chadli
In minutul 64, West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur, scor 0 - 3, gol din penalty transformat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Benjamin Stambouli
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Claudio Yacob
In minutul 88, schimbare, iese atacant Harry Kane si intra Roberto Soldado
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central James Morrison si intra Graham Dorrans
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Érik Lamela

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Tottenham Hotspur.