Aston Villa - Chelsea London - 07.02.2015 English version
Data disputării 07.02.2015 - 17:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 07.02.2015 dintre echipele Aston Villa si Chelsea Londra se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Fabian Delph, Jores Okore, Alan Hutton, Brad Guzan, Carles Gil, Tom Cleverley, Ciaran Clark, Aly Cissokho, Gabriel Agbonlahor, Ashley Westwood, Andreas Weimann si rezervele: Ron Vlaar, Scott Sinclair, Carlos Sánchez, Shay Given, Joe Cole, Christian Benteke, Leandro Bacuna.

Chelsea Londra: Willian Borges, John Terry, Ramires Santos, Oscar dos Santos, Nemanja Matić, Eden Hazard, Didier Drogba, Thibaut Courtois, César Azpilicueta, Gary Cahill, Branislav Ivanović si rezervele: Petr Čech, Kurt Zouma, Loïc Rémy, John Obi Mikel, Ruben Loftus-Cheek, Juan Cuadrado, Nathan Aké.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Tom Cleverley
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 08 al partidei dintre Aston Villa si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Ramires Santos
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ashley Westwood
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Jores Okore (fundaș central). In minutul 48 al partidei dintre Aston Villa si Chelsea Londra, Aston Villa reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Jores Okore
In minutul 64, schimbare, iese atacant Didier Drogba si intra Loïc Rémy
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Branislav Ivanović (fundaș dreapta). In minutul 66 al partidei dintre Aston Villa si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 2.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Gabriel Agbonlahor si intra Christian Benteke
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra John Obi Mikel
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Tom Cleverley si intra Scott Sinclair
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Juan Cuadrado
In minutul 80, schimbare, iese atacant Andreas Weimann si intra Joe Cole
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Chelsea Londra.

0 - 1 08’ Eden HAZARD
35’ Santos RAMIRES
Ashley WESTWOOD 44’
1 - 1 Jores OKORE 48’
Jores OKORE 49’
64’ Didier DROGBA
Loïc REMY
1 - 2 66’ Branislav IVANOVIC
Gabriel AGBONLAHOR
Christian BENTEKE
68’
73’ dos Santos OSCAR
John OBI MIKEL
Thomas CLEVERLEY
Scott SINCLAIR
74’
80’ Borges WILLIAN
Juan CUADRADO
Andreas WEIMANN
Joe COLE
80’
90+5’ Branislav IVANOVIC