Burnley FC - West Bromwich Albion - 08.02.2015 English version
Data disputării 08.02.2015 - 14:00
Stadion Turf Moor
Localitatea Burnley

Meciul din data 08.02.2015 dintre echipele Burnley FC si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Burnley pe stadionul Turf Moor.

Burnley FC: Daniel Ings, Jason Shackell, Ben Mee, Dean Marney, Michael Keane, Robert BOGDAN, Tom Heaton, George Boyd, Ashley Barnes, Scott Arfield, Kieran Trippier si rezervele: Steven Reid, Michael Kightly, Lukas Jutkiewicz, Matthew Gilks, Michael Duff, Sam Vokes, Ross Wallace.

West Bromwich Albion: Stéphane Sessègnon, Claudio Yacob, Callum McManaman, Gareth McAuley, Joleon Lescott, Ben Foster, Craig Dawson, Christopher Brunt, Christopher Baird, Victor Anichebe, Darren Fletcher si rezervele: Andre Wisdom, Sébastien Pocognoli, James Morrison, Craig Gardner, Brown Ideye, Saido Berahino.

GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Ashley Barnes (atacant). In minutul 11 al partidei dintre Burnley FC si West Bromwich Albion, Burnley FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 18, schimbare, iese atacant Victor Anichebe si intra Saido Berahino
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 32 al partidei dintre Burnley FC si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Christopher Baird
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Christopher Brunt (mijlocaș stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre Burnley FC si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Dean Marney si intra Michael Kightly
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Christopher Baird si intra Brown Ideye
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Claudio Yacob
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Brown Ideye
GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Brown Ideye (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre Burnley FC si West Bromwich Albion, West Bromwich Albion reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 82, schimbare, iese atacant Callum McManaman si intra James Morrison
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Craig Dawson

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 0 Ashley BARNES 11’
18’ Victor ANICHEBE
Saido BERAHINO
2 - 0 Daniel INGS 32’
40’ Christopher BAIRD
2 - 1 45+1’ Christopher BRUNT
Dean MARNEY
Michael KIGHTLY
46’
46’ Christopher BAIRD
Brown IDEYE
48’ Claudio YACOB
64’ Brown IDEYE
2 - 2 67’ Brown IDEYE
82’ Callum MCMANAMAN