Leicester City - Crystal Palace - 07.02.2015 English version
Data disputării 07.02.2015 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 07.02.2015 dintre echipele Leicester City si Crystal Palace se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Esteban Cambiasso, Marcin Wasilewski, Matthew James, Paul Konchesky, Westley Morgan, David Nugent, Jeffrey Schlupp, Mark Schwarzer, Daniel Simpson, Leonardo Ulloa, Riyad Mahrez si rezervele: Marc Albrighton, Ritchie De Laet, Daniel Drinkwater, Benjamin Hamer, Andrew King, Andrej Kramarić, Jamie Vardy.

Crystal Palace: Scott Dann, Damien Delaney, Dwight Gayle, Martin Kelly, Joseph Ledley, James McArthur, Jordon Mutch, Jason Puncheon, Julián Speroni, Joel Ward, Wilfried Zaha si rezervele: Adrian Mariappa, Cosmin Adrian MARIȘ, Brede Hangeland, Wayne Hennessey, Glenn Murray, Yaya Sanogo, Fraizer Campbell.

In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Jeffrey Schlupp
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Daniel Simpson
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Scott Dann si intra Brede Hangeland
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Jordon Mutch si intra Yaya Sanogo
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Joseph Ledley (mijlocaș defensiv). In minutul 55 al partidei dintre Leicester City si Crystal Palace, Crystal Palace deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra Marc Albrighton
In minutul 71, schimbare, iese atacant David Nugent si intra Andrej Kramarić
In minutul 78, schimbare, iese atacant Dwight Gayle si intra Cosmin Adrian MARIȘ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Leonardo Ulloa
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Daniel Simpson si intra Jamie Vardy
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Martin Kelly
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Paul Konchesky

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Crystal Palace.