Newcastle United - Stoke City - 08.02.2015 English version
Data disputării 08.02.2015 - 16:05
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 08.02.2015 dintre echipele Newcastle United si Stoke City se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Rémy Cabella, Tim Krul, Daryl Janmaat, Massadio Haïdara, Fabricio Coloccini, Jack Colback, Vurnon Anita, Samuel Ameobi, Ayoze Pérez, Moussa Sissoko, Mike Williamson si rezervele: Yoan Gouffran, Paul Dummett, Papiss Cissé, Mehdi Abeid, Freddie Woodman, Emmanuel Rivière, Gabriel Obertan.

Stoke City: Jonathan Walters, Glenn Whelan, Marc Wilson, Philipp Wollscheid, Steven N'Zonzi, Victor Moses, Marc Muniesa, Stephen Ireland, Mame Biram Diouf, Asmir Begović, Phillip Bardsley si rezervele: Wilson Palacios, Andy Wilkinson, Steven Sidwell, Geoffrey Cameron, Peter Crouch, Charlie Adam, Jack Butland.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Victor Moses
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Stephen Ireland
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Glenn Whelan
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Samuel Ameobi
In minutul 51, schimbare, iese fundaș stânga Marc Wilson si intra Geoffrey Cameron
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Papiss Cissé
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rémy Cabella si intra Gabriel Obertan
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Jack Colback (mijlocaș defensiv). In minutul 74 al partidei dintre Newcastle United si Stoke City, Newcastle United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Stephen Ireland si intra Peter Crouch
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Mehdi Abeid
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Marc Muniesa
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Peter Crouch (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Newcastle United si Stoke City, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.