Queens Park Rangers - Southampton FC - 07.02.2015 English version
Data disputării 07.02.2015 - 17:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 07.02.2015 dintre echipele Queens Park Rangers si Southampton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Charlie Austin, Steven Caulker, Armand Traoré, Florea MARTINOVICI, Matthew Phillips, Chinedum Onuoha, Clinton Hill, Robert Green, Leroy Fer, Richard Dunne, Joseph Barton si rezervele: Mauro Zárate, Robert Zamora, Eduardo Vargas, Alex McCarthy, Mauricio Isla, Karl Henry, Niko Kranjčar.

Southampton FC: Graziano Pellè, Steven Davis, Eljero Elia, José Fonte, Fraser Forster, Sadio Mané, Matt Targett, Victor Wanyama, James Ward-Prowse, Maya Yoshida, Nathaniel Clyne si rezervele: Kelvin Davis, Florin GARDOȘ, Harrison Reed, Morgan Schneiderlin, Ryan Seager, Dušan Tadić .

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Joseph Barton
In minutul 26, schimbare, iese fundaș stânga Matt Targett si intra Florin GARDOȘ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Clinton Hill
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Victor Wanyama si intra Morgan Schneiderlin
In minutul 63, schimbare, iese atacant Florea MARTINOVICI si intra Mauro Zárate
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Armand Traoré si intra Mauricio Isla
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Morgan Schneiderlin
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Eljero Elia si intra Dušan Tadić
In minutul 83, schimbare, iese fundaș central Richard Dunne si intra Eduardo Vargas
GOOOL! Gol marcat pentru Southampton FC de Sadio Mané (mijlocaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre Queens Park Rangers si Southampton FC, Southampton FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Fraser Forster

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Southampton FC.

Joseph BARTON 14’
26’ Matt TARGETT
Florin GARDOȘ
Clinton HILL 58’
61’ Victor WANYAMA
Morgan SCHNEIDERLIN
Florea MARTINOVICI
Mauro ZARATE
63’
Armand TRAORE
Mauricio ISLA
73’
75’ Morgan SCHNEIDERLIN
80’ Eljero ELIA
Dušan TADIC
Richard DUNNE
Eduardo VARGAS
83’
0 - 1 90+3’ Sadio MANE
90+6’ Fraser FORSTER