Swansea City - Sunderland AFC - 07.02.2015 English version
Data disputării 07.02.2015 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 07.02.2015 dintre echipele Swansea City si Sunderland AFC se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Ki Sung-yueng, Bafétimbi Gomis, Federico Fernández, Łukasz Fabiański, Nathan Dyer, Jack Cork, Modou Barrow, Ashley Williams, Neil Taylor, Jonjo Shelvey, Kyle Naughton si rezervele: Thomas Carroll, Jefferson Montero, Jay Fulton, Jordi Amat, Nélson Oliveira, Gerhard Tremmel, Àngel Rangel.

Sunderland AFC: John O'Shea, Costel Fane PANTILIMON, Anthony Reveillere, Patrick van Aanholt, Santiago Vergini, Sebastian Larsson, Daniel Graham, Jordi Gómez, Jermain Defoe, Liam Bridcutt, Ricardo Álvarez si rezervele: Constantin MOLDOVEANU, Vito Mannone, Emanuele Giaccherini, Steven Fletcher, Sebastián Coates, Liam Agnew, Wesley Brown.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jack Cork
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Nathan Dyer
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Jermain Defoe (atacant). In minutul 42 al partidei dintre Swansea City si Sunderland AFC, Sunderland AFC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Modou Barrow si intra Jefferson Montero
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Liam Bridcutt
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ricardo Álvarez si intra Constantin MOLDOVEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Ki Sung-yueng (mijlocaș defensiv). In minutul 66 al partidei dintre Swansea City si Sunderland AFC, Swansea City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese fundaș stânga Neil Taylor si intra Àngel Rangel
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Sebastian Larsson
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Kyle Naughton
In minutul 76, schimbare, iese atacant Daniel Graham si intra Steven Fletcher
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jordi Gómez
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Jonjo Shelvey si intra Nélson Oliveira
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Steven Fletcher

Jefferson MONTERO
46’
49’ Liam BRIDCUTT
65’ Ricardo ALVAREZ
Constantin MOLDOVEANU
1 - 1 Sung-Yueng KI 66’
Neil TAYLOR
Àngel RANGEL
67’
71’ Sebastian LARSSON