West Ham United - Manchester United - 08.02.2015 English version
Data disputării 08.02.2015 - 18:15
Stadion Boleyn Ground
Localitatea Londra

Meciul din data 08.02.2015 dintre echipele West Ham United si Manchester United se disputa in localitatea Londra pe stadionul Boleyn Ground.

West Ham United: Enner Valencia, Alexandre Song, Diafra Sakho, Kevin Nolan, Mark Noble, Cheikhou Kouyaté, Carl Jenkinson, Stewart Downing, Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, James Tomkins si rezervele: Reece Oxford, Joseph O'Brien, Elliot Lee, Jussi Jääskeläinen, Carlton Cole, Morgan Amalfitano, Matthew Jarvis.

Manchester United: David de Gea, Ángel Di María, Radamel Falcao, Nicolae IONESCU, Phil Jones, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Luke Shaw, Antonio Valencia, Robin van Persie, Daley Blind si rezervele: Patrick McNair, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Juan Mata, Christopher Smalling, Víctor Valdés, James Wilson.

In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marcos Rojo
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Cheikhou Kouyaté (fundaș central). In minutul 49 al partidei dintre West Ham United si Manchester United, West Ham United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae IONESCU si intra Marouane Fellaini
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Alexandre Song
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Miodrag MITROVIĆ
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Luke Shaw
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Wayne Rooney
In minutul 84, schimbare, iese atacant Enner Valencia si intra Matthew Jarvis
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Daley Blind (mijlocaș defensiv). In minutul 90+2 al partidei dintre West Ham United si Manchester United, Manchester United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, jucatorul echipei Manchester United, Luke Shaw a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Manchester United ramane din minutul 90+3 in 10 jucatori.
In minutul 90+5, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra Christopher Smalling

VAN PERSIE
43’ Marcos ROJO
1 - 0 Cheikhou KOUYATE 49’
72’ Nicolae IONESCU
Marouane FELLAINI
Alexandre SONG 73’
Miodrag MITROVIĆ 80’
83’ Luke SHAW
83’ Wayne ROONEY
Enner VALENCIA
Matthew JARVIS
84’
1 - 1 90+2’ Daley BLIND
90+3’ Luke SHAW
90+5’ Radamel FALCAO