Manchester United - Burnley FC - 11.02.2015 English version
Data disputării 11.02.2015 - 21:45
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 11.02.2015 dintre echipele Manchester United si Burnley FC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Wayne Rooney, Marcos Rojo, Patrick McNair, Phil Jones, Nicolae IONESCU, Radamel Falcao, Jonathan Evans, Ángel Di María, David de Gea, Daley Blind, Robin van Persie si rezervele: Christopher Smalling, James Wilson, Víctor Valdés, Juan Mata, Ander Herrera, Antonio Valencia, Marouane Fellaini.

Burnley FC: Michael Keane, Ashley Barnes, George Boyd, Tom Heaton, Daniel Ings, Robert BOGDAN, Michael Kightly, Ben Mee, Jason Shackell, Kieran Trippier, Scott Arfield si rezervele: Michael Duff, Matthew Gilks, Lukas Jutkiewicz, Daniel Lafferty, Steven Reid, Sam Vokes, Ross Wallace.

In minutul 05, schimbare, iese fundaș central Phil Jones si intra Christopher Smalling
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Christopher Smalling (rezervă). In minutul 06 al partidei dintre Manchester United si Burnley FC, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Daniel Ings (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Manchester United si Burnley FC, Burnley FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Michael Kightly
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daley Blind si intra Ander Herrera
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Christopher Smalling (rezervă). In minutul 45+3 al partidei dintre Manchester United si Burnley FC, scorul devine 2 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Ben Mee
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Wayne Rooney
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Scott Arfield
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Radamel Falcao
In minutul 74, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra James Wilson
In minutul 82, Manchester United - Burnley FC, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Manchester United de Robin van Persie
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, James Wilson
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ángel Di María
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Michael Kightly si intra Sam Vokes
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Ashley Barnes si intra Lukas Jutkiewicz

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Manchester United.