Liverpool FC - Tottenham Hotspur - 10.02.2015 English version
Data disputării 10.02.2015 - 22:00
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 10.02.2015 dintre echipele Liverpool FC si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Emre Can, Philippe Coutinho, Steven Gerrard, Jordan Henderson, Jordon Ibe, Lazar Marković, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Mamadou Sakho, Daniel Sturridge, Martin Škrtel si rezervele: Mario Balotelli, Constantin Cristian DIMA, Joseph Allen, Glen Johnson, Rickie Lambert, Dejan Lovren, Daniel Ward.

Tottenham Hotspur: Érik Lamela, Mousa Dembélé, Eric Dier, Christian Eriksen, Harry Kane, Hugo Lloris, Ryan Mason, Daniel Rose, Jan Vertonghen, Kyle Walker, Nabil Bentaleb si rezervele: Nacer Chadli, Benjamin Davies, Federico Fazio, Paulinho Júnior, Roberto Soldado, Andros Townsend, Michel Vorm.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Lazar Marković (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Liverpool FC si Tottenham Hotspur, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Liverpool FC si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Christian Eriksen
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Martin Škrtel
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Mamadou Sakho
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Steven Gerrard (mijlocaș central). In minutul 53 al partidei dintre Liverpool FC si Tottenham Hotspur, scorul devine 2 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Steven Gerrard
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Mousa Dembélé (mijlocaș central). In minutul 61 al partidei dintre Liverpool FC si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Mousa Dembélé
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Steven Gerrard si intra Dejan Lovren
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Paulinho Júnior
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Kyle Walker
In minutul 74, schimbare, iese atacant Daniel Sturridge si intra Mario Balotelli
In minutul 79, schimbare, iese atacant Lazar Marković si intra Constantin Cristian DIMA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Christian Eriksen si intra Nacer Chadli
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Mario Balotelli (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre Liverpool FC si Tottenham Hotspur, scorul devine 3 - 2.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Mousa Dembélé si intra Roberto Soldado
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Paulinho Júnior
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Harry Kane

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Liverpool FC.

1 - 0 Lazar MARKOVIC 15’
24’ Ryan MASON
1 - 1 26’ Harry KANE
28’ Christian ERIKSEN
Martin ŠKRTEL 40’
Mamadou SAKHO 45+1’
2 - 1 Steven GERRARD 53’
Steven GERRARD 60’
2 - 2 61’ Mousa DEMBELE
63’ Mousa DEMBELE
Steven GERRARD
Dejan LOVREN
68’
69’ Ryan MASON
PAULINHO Júnior
73’ Kyle WALKER
Daniel STURRIDGE
Mario BALOTELLI
74’
Lazar MARKOVIC
Constantin DIMA
79’
81’ Christian ERIKSEN