Stoke City - Manchester City - 11.02.2015 English version
Data disputării 11.02.2015 - 21:45
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 11.02.2015 dintre echipele Stoke City si Manchester City se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Marko Arnautović, Glenn Whelan, Philipp Wollscheid, Mame Biram Diouf, Steven N'Zonzi, Marc Muniesa, Peter Crouch, Asmir Begović, Geoffrey Cameron, Phillip Bardsley, Victor Moses si rezervele: Dionatan Teixeira, Steven Sidwell, Andy Wilkinson, Wilson Palacios, Oliver Shenton, Jack Butland, Charlie Adam.

Manchester City: Vincent Kompany, Fernandinho Luiz Roza, Fernando Reges, Joe Hart, Aleksandar Kolarov, Eliaquim Mangala, James Milner, Samir Nasri, David Silva, Pablo Zabaleta, Sergio Agüero si rezervele: Willy Caballero, Martín Demichelis, Edin Džeko, Stevan Jovetić, Frank Lampard, Jesús Navas, Bacary Sagna.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 33 al partidei dintre Stoke City si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Peter Crouch (atacant). In minutul 38 al partidei dintre Stoke City si Manchester City, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Sergio Agüero
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, James Milner
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de James Milner (atacant). In minutul 55 al partidei dintre Stoke City si Manchester City, scorul devine 1 - 2.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Marko Arnautović
In minutul 70, Stoke City - Manchester City, scor 1 - 3, gol din penalty transformat pentru Manchester City de Sergio Agüero
In minutul 73, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Edin Džeko
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Samir Nasri (mijlocaș dreapta). In minutul 76 al partidei dintre Stoke City si Manchester City, scorul devine 1 - 4.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga David Silva si intra Frank Lampard
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Steven Sidwell
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Glenn Whelan si intra Charlie Adam
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Samir Nasri si intra Jesús Navas
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș defensiv Steven N'Zonzi si intra Oliver Shenton

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Manchester City.