Sunderland AFC - Queens Park Rangers - 10.02.2015 English version
Data disputării 10.02.2015 - 21:45
Stadion Stadium of Light
Localitatea Sunderland

Meciul din data 10.02.2015 dintre echipele Sunderland AFC si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Sunderland pe stadionul Stadium of Light.

Sunderland AFC: Sebastian Larsson, Constantin MOLDOVEANU, Jordi Gómez, Jermain Defoe, Liam Bridcutt, Costel Fane PANTILIMON, John O'Shea, Patrick van Aanholt, Anthony Reveillere, Santiago Vergini, Connor Wickham si rezervele: .

Queens Park Rangers: Joseph Barton, Yun Suk-young, Robert Zamora, Steven Caulker, Leroy Fer, Rio Ferdinand, Karl Henry, Robert Green, Mauricio Isla, Niko Kranjčar, Matthew Phillips si rezervele: Mauro Zárate, Armand Traoré, Michael Doughty, Clinton Hill, Alex McCarthy, Florea MARTINOVICI, Shaun Wright-Phillips.

GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Leroy Fer (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre Sunderland AFC si Queens Park Rangers, Queens Park Rangers deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Robert Zamora
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Sebastian Larsson
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Robert Zamora (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Sunderland AFC si Queens Park Rangers, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Jordi Gómez si intra Ricardo Álvarez
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Matthew Phillips si intra Shaun Wright-Phillips
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Anthony Reveillere si intra Wesley Brown
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Rio Ferdinand
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Leroy Fer si intra Mauro Zárate
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Joseph Barton
In minutul 82, schimbare, iese atacant Connor Wickham si intra Steven Fletcher
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Ricardo Álvarez
In minutul 85, schimbare, iese fundaș dreapta Mauricio Isla si intra Michael Doughty

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Queens Park Rangers.

0 - 1 17’ Leroy FER
35’ Robert ZAMORA
Sebastian LARSSON 41’
0 - 2 45+1’ Robert ZAMORA
Jordi GOMEZ
Ricardo ALVAREZ
46’
52’ Matthew PHILLIPS