Chelsea London - Burnley FC - 21.02.2015 English version
Data disputării 21.02.2015 - 17:00
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 21.02.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Burnley FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: John Terry, Oscar dos Santos, Nemanja Matić, Filipe Luís, Branislav Ivanović, Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Juan Cuadrado, Thibaut Courtois, Diego Costa, Kurt Zouma si rezervele: Loïc Rémy, Petr Čech, Ramires Santos, Gary Cahill, César Azpilicueta, Willian Borges, Didier Drogba.

Burnley FC: Michael Keane, Ashley Barnes, George Boyd, Tom Heaton, Daniel Ings, Robert BOGDAN, Michael Kightly, Ben Mee, Jason Shackell, Kieran Trippier, Scott Arfield si rezervele: Michael Duff, Matthew Gilks, Lukas Jutkiewicz, Steven Reid, Sam Vokes, Ross Wallace, Stephen Ward.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Branislav Ivanović (fundaș dreapta). In minutul 14 al partidei dintre Chelsea Londra si Burnley FC, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, George Boyd
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Burnley FC, Michael Kightly
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Juan Cuadrado si intra Willian Borges
In minutul 70, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Nemanja Matić. Chelsea Londra va trebui sa trebui sa joace restul de 20 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Ramires Santos
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Michael Kightly si intra Sam Vokes
GOOOL! Gol marcat pentru Burnley FC de Ben Mee (fundaș stânga). In minutul 81 al partidei dintre Chelsea Londra si Burnley FC, Burnley FC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.