Crystal Palace - Arsenal London - 21.02.2015 English version
Data disputării 21.02.2015 - 17:00
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 21.02.2015 dintre echipele Crystal Palace si Arsenal Londra se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Julián Speroni, Wilfried Zaha, Joel Ward, Pape SOUARÉ, Jason Puncheon, Jordon Mutch, Joseph Ledley, Dwight Gayle, Damien Delaney, Scott Dann, Fraizer Campbell si rezervele: Samuel Ameobi, Glenn Murray, Martin Kelly, Wayne Hennessey, Brede Hangeland, Yannick Bolasie, Mile Jedinak.

Arsenal Londra: Nacho Monreal, Santiago Cazorla, Calum Chambers, Francis Coquelin, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Per Mertesacker, David Ospina, Alexis Sánchez, Danny Welbeck, Mesut Özil si rezervele: Gabriel Armando de Abreu, Kieran Gibbs, Tomáš Rosický, Wojciech Szczęsny, Theo Walcott, Jack Wilshere, Héctor BELLERIN.

In minutul 08, Crystal Palace - Arsenal Londra, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Arsenal Londra de Santiago Cazorla
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Jordon Mutch
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Francis Coquelin
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Crystal Palace si Arsenal Londra, scorul devine 0 - 2.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Olivier Giroud
In minutul 57, schimbare, iese atacant Fraizer Campbell si intra Yannick Bolasie
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Mesut Özil si intra Tomáš Rosický
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Danny Welbeck si intra Kieran Gibbs
In minutul 79, schimbare, iese atacant Dwight Gayle si intra Glenn Murray
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Joseph Ledley si intra Shola Ameobi
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Calum Chambers
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexis Sánchez si intra Gabriel Armando de Abreu
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Glenn Murray (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Crystal Palace si Arsenal Londra, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Arsenal Londra.

Jordon MUTCH 19’
28’ Francis COQUELIN
0 - 2 45+1’ Olivier GIROUD