Everton FC - Leicester City - 22.02.2015 English version
Data disputării 22.02.2015 - 16:05
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 22.02.2015 dintre echipele Everton FC si Leicester City se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Romelu Lukaku, John Stones, James McCarthy, WILLIE Hortencio Barbosa, Philip Jagielka, Tim Howard, Séamus Coleman, Ross Barkley, Leighton Baines, Steven Naismith, Muhamed Bešić si rezervele: Arouna Koné, Darron Gibson, Luke Garbutt, Christian Atsu, Antolín Alcaraz, Kevin Mirallas, Joel Robles.

Leicester City: Westley Morgan, Robert Huth, Matthew James, Paul Konchesky, Andrej Kramarić, Riyad Mahrez, Jeffrey Schlupp, Mark Schwarzer, Daniel Simpson, Matthew Upson, Esteban Cambiasso si rezervele: Daniel Drinkwater, Benjamin Hamer, Andrew King, David Nugent, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski.

In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Westley Morgan
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Ross Barkley si intra Darron Gibson
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Muhamed Bešić si intra Christian Atsu
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Steven Naismith (mijlocaș stânga). In minutul 57 al partidei dintre Everton FC si Leicester City, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra David Nugent
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Jeffrey Schlupp si intra Jamie Vardy
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de David Nugent (rezervă). In minutul 63 al partidei dintre Everton FC si Leicester City, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Esteban Cambiasso (mijlocaș central). In minutul 70 al partidei dintre Everton FC si Leicester City, scorul devine 1 - 2.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Steven Naismith si intra Kevin Mirallas
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Esteban Cambiasso si intra Andrew King
In minutul 88, Everton FC - Leicester City, scorul este 2 - 2. Autogol, inscris de Matthew Upson

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

KRAMARIC
25’ Westley MORGAN
Ross BARKLEY
Darron GIBSON
55’
Muhamed BESiC
Christian ATSU
55’
1 - 0 Steven NAISMITH 57’
62’ Riyad MAHREZ
David NUGENT
62’ Jeffrey SCHLUPP
Jamie VARDY
1 - 1 63’ David NUGENT
1 - 2 70’ Esteban CAMBIASSO
Steven NAISMITH
Kevin MIRALLAS
85’
87’ Esteban CAMBIASSO