Manchester City - Newcastle United - 21.02.2015 English version
Data disputării 21.02.2015 - 19:30
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 21.02.2015 dintre echipele Manchester City si Newcastle United se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Yaya Touré, Samir Nasri, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Vincent Kompany, Joe Hart, Fernandinho Luiz Roza, Edin Džeko, Sergio Agüero, Pablo Zabaleta, David Silva si rezervele: Fernando Reges, Jesús Navas, Frank Lampard, Martín Demichelis, Willy Caballero, Wilfried Bony, Gaël Clichy.

Newcastle United: Mike Williamson, Moussa Sissoko, Ayoze Pérez, Tim Krul, Daryl Janmaat, Massadio Haïdara, Fabricio Coloccini, Yoan Gouffran, Papiss Cissé, Vurnon Anita, Jack Colback si rezervele: Ryan Taylor, Freddie Woodman, Samuel Ameobi, Emmanuel Rivière, Gabriel Obertan, Mihai IONESCU, Mehdi Abeid.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Vurnon Anita
In minutul 02, Manchester City - Newcastle United, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Manchester City de Sergio Agüero
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Samir Nasri (mijlocaș dreapta). In minutul 12 al partidei dintre Manchester City si Newcastle United, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Edin Džeko (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Manchester City si Newcastle United, scorul devine 3 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jack Colback
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Vincent Kompany
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Yaya Touré
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Vurnon Anita si intra Mehdi Abeid
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de David Silva (mijlocaș stânga). In minutul 51 al partidei dintre Manchester City si Newcastle United, scorul devine 4 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga David Silva si intra Jesús Navas
In minutul 60, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Wilfried Bony
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Samir Nasri si intra Frank Lampard
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Daryl Janmaat si intra Ryan Taylor
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Edin Džeko