Southampton FC - Liverpool FC - 22.02.2015 English version
Data disputării 22.02.2015 - 18:15
Stadion St Mary's Stadium
Localitatea Southampton

Meciul din data 22.02.2015 dintre echipele Southampton FC si Liverpool FC se disputa in localitatea Southampton pe stadionul St Mary's Stadium.

Southampton FC: Maya Yoshida, Filip Đuričić, James Ward-Prowse, Victor Wanyama, Matt Targett, Graziano Pellè, Fraser Forster, José Fonte, Eljero Elia, Steven Davis, Nathaniel Clyne si rezervele: Dušan Tadić , Morgan Schneiderlin, Harrison Reed, Sadio Mané, Florin GARDOȘ, Kelvin Davis, Shane Long.

Liverpool FC: Dejan Lovren, Emre Can, Philippe Coutinho, Jordan Henderson, Jordon Ibe, Constantin Cristian DIMA, Lazar Marković, Simon Mignolet, Raheem Sterling, Martin Škrtel, Joseph Allen si rezervele: Mario Balotelli, Glen Johnson, Rickie Lambert, Alberto Moreno, Daniel Sturridge, Kolo Touré, Daniel Ward.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Philippe Coutinho (atacant). In minutul 03 al partidei dintre Southampton FC si Liverpool FC, Liverpool FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Dejan Lovren
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Steven Davis si intra Morgan Schneiderlin
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Lazar Marković si intra Alberto Moreno
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central James Ward-Prowse si intra Sadio Mané
In minutul 62, schimbare, iese atacant Constantin Cristian DIMA si intra Daniel Sturridge
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Victor Wanyama
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Raheem Sterling (atacant). In minutul 73 al partidei dintre Southampton FC si Liverpool FC, scorul devine 0 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jordon Ibe si intra Glen Johnson
In minutul 75, schimbare, iese atacant Filip Đuričić si intra Dušan Tadić
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Alberto Moreno
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Jordan Henderson
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Eljero Elia

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Liverpool FC.

0 - 1 03’ Philippe COUTINHO
43’ Dejan LOVREN
Steven DAVIS
Morgan SCHNEIDERLIN
46’
46’ Lazar MARKOVIC
Alberto MORENO
James WARD-PROWSE
Sadio MANE
57’
62’ Constantin DIMA
Daniel STURRIDGE
Victor WANYAMA 63’
0 - 2 73’ Raheem STERLING
75’ Jordon IBE
Glen JOHNSON
Filip ĐURIČIĆ
Dušan TADIC
75’
78’ Alberto MORENO
84’ Jordan HENDERSON