Swansea City - Manchester United - 21.02.2015 English version
Data disputării 21.02.2015 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 21.02.2015 dintre echipele Swansea City si Manchester United se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Jack Cork, Kyle Naughton, Ki Sung-yueng, Bafétimbi Gomis, Federico Fernández, Łukasz Fabiański, Wayne Routledge, Ashley Williams, Neil Taylor, Gylfi Sigurðsson, Jonjo Shelvey si rezervele: Nélson Oliveira, Jefferson Montero, Marvin Emnes, Leon Britton, Jordi Amat, Gerhard Tremmel, Àngel Rangel.

Manchester United: Marcos Rojo, Luke Shaw, Robin van Persie, Wayne Rooney, Phil Jones, Patrick McNair, Ander Herrera, Marouane Fellaini, David de Gea, Daley Blind, Ángel Di María si rezervele: Christopher Smalling, Víctor Valdés, Antonio Valencia, Ashley Young, Juan Mata, Nicolae IONESCU, Radamel Falcao.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ander Herrera (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre Swansea City si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Ki Sung-yueng (mijlocaș defensiv). In minutul 30 al partidei dintre Swansea City si Manchester United, Swansea City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marouane Fellaini
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Patrick McNair si intra Antonio Valencia
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Phil Jones
In minutul 58, schimbare, iese fundaș stânga Luke Shaw si intra Ashley Young
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (atacant). In minutul 73 al partidei dintre Swansea City si Manchester United, scorul devine 2 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gylfi Sigurðsson si intra Jefferson Montero
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Ángel Di María si intra Juan Mata
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ashley Young
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Ashley Williams
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marcos Rojo
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Jonjo Shelvey
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș central Jonjo Shelvey si intra Jordi Amat

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Swansea City.

1 - 1 Sung-Yueng KI 30’
45’ Marouane FELLAINI