Arsenal London - Everton FC - 01.03.2015 English version
Data disputării 01.03.2015 - 16:05
Stadion Emirates
Localitatea Londra

Meciul din data 01.03.2015 dintre echipele Arsenal Londra si Everton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Emirates.

Arsenal Londra: Alexis Sánchez, Mesut Özil, Alex Oxlade-Chamberlain, David Ospina, Laurent Koscielny, Olivier Giroud, Gabriel Armando de Abreu, Francis Coquelin, Santiago Cazorla, Héctor BELLERIN, Kieran Gibbs si rezervele: Wojciech Szczęsny, Tomáš Rosický, Nacho Monreal, Per Mertesacker, Calum Chambers, Theo Walcott, Danny Welbeck.

Everton FC: Ross Barkley, Gareth Barry, Muhamed Bešić, Séamus Coleman, Luke Garbutt, Tim Howard, Philip Jagielka, Romelu Lukaku, James McCarthy, Kevin Mirallas, John Stones si rezervele: Arouna Koné, Darron Gibson, WILLIE Hortencio Barbosa, Steven Naismith, Leon Osman, Joel Robles, Antolín Alcaraz.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 39 al partidei dintre Arsenal Londra si Everton FC, Arsenal Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Olivier Giroud
In minutul 62, schimbare, iese atacant Kevin Mirallas si intra WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Muhamed Bešić si intra Steven Naismith
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Arsenal Londra, Laurent Koscielny
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alex Oxlade-Chamberlain si intra Tomáš Rosický
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Gareth Barry si intra Darron Gibson
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexis Sánchez si intra Danny Welbeck
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Francis Coquelin si intra Calum Chambers
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Tomáš Rosický (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Arsenal Londra si Everton FC, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Arsenal Londra.