Leicester City - Chelsea London - 29.04.2015 English version
Data disputării 29.04.2015 - 21:45
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 29.04.2015 dintre echipele Leicester City si Chelsea Londra se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Westley Morgan, Paul Konchesky, Andrew King, Robert Huth, Daniel Drinkwater, Esteban Cambiasso, Marc Albrighton, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski si rezervele: Riyad Mahrez, Christopher Wood, Andrej Kramarić, Matthew James, Dean Hammond, Mark Schwarzer, Ritchie De Laet.

Chelsea Londra: César Azpilicueta, Gary Cahill, Didier Drogba, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Ramires Santos, John Terry, Willian Borges, Petr Čech si rezervele: Filipe Luís, Thibaut Courtois, Juan Cuadrado, John Obi Mikel, Oscar dos Santos, Kurt Zouma, Nathan Aké.

In minutul 19, schimbare, iese mijlocaș central Andrew King si intra Matthew James
In minutul 24, schimbare, iese fundaș central Robert Huth si intra Ritchie De Laet
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Paul Konchesky
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Marc Albrighton (fundaș dreapta). In minutul 45+3 al partidei dintre Leicester City si Chelsea Londra, Leicester City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Didier Drogba (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Leicester City si Chelsea Londra, Chelsea Londra reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese atacant Jamie Vardy si intra Riyad Mahrez
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de John Terry (fundaș central). In minutul 79 al partidei dintre Leicester City si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Ramires Santos (mijlocaș defensiv). In minutul 83 al partidei dintre Leicester City si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 3.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Kurt Zouma
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș stânga Eden Hazard si intra Juan Cuadrado
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Cesc Fàbregas si intra John Obi Mikel

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Chelsea Londra.