Liverpool FC - Manchester City - 01.03.2015 English version
Data disputării 01.03.2015 - 14:00
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 01.03.2015 dintre echipele Liverpool FC si Manchester City se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Simon Mignolet, Martin Škrtel, Alberto Moreno, Lazar Marković, Dejan Lovren, Constantin Cristian DIMA, Jordan Henderson, Philippe Coutinho, Emre Can, Joseph Allen, Raheem Sterling si rezervele: Rickie Lambert, Mario Balotelli, Daniel Sturridge, Kolo Touré, Daniel Ward, Jordan Williams, Fabio Borini.

Manchester City: Aleksandar Kolarov, Edin Džeko, Fernandinho Luiz Roza, Joe Hart, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Samir Nasri, David Silva, Yaya Touré, Pablo Zabaleta, Sergio Agüero si rezervele: Wilfried Bony, Willy Caballero, Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernando Reges, Frank Lampard, James Milner.

GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Jordan Henderson (mijlocaș central). In minutul 11 al partidei dintre Liverpool FC si Manchester City, Liverpool FC deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Edin Džeko (atacant). In minutul 25 al partidei dintre Liverpool FC si Manchester City, Manchester City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Fernandinho Luiz Roza
In minutul 58, schimbare, iese atacant Edin Džeko si intra James Milner
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Philippe Coutinho (atacant). In minutul 75 al partidei dintre Liverpool FC si Manchester City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lazar Marković si intra Daniel Sturridge
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Fernandinho Luiz Roza si intra Wilfried Bony
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, James Milner
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberto Moreno si intra Kolo Touré
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Samir Nasri si intra Frank Lampard
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Constantin Cristian DIMA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Wilfried Bony

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Liverpool FC.

1 - 1 25’ Edin DZEKO
57’ Luiz FERNANDINHO
58’ Edin DZEKO
James MILNER
2 - 1 Philippe COUTINHO 75’
Lazar MARKOVIC
Daniel STURRIDGE
76’
78’ Luiz FERNANDINHO