Manchester United - Sunderland AFC - 28.02.2015 English version
Data disputării 28.02.2015 - 17:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 28.02.2015 dintre echipele Manchester United si Sunderland AFC se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Radamel Falcao, Jonathan Evans, Ángel Di María, David de Gea, Daley Blind, Ander Herrera, Ashley Young, Christopher Smalling, Wayne Rooney, Marcos Rojo, Antonio Valencia si rezervele: Michael Carrick, James Wilson, Patrick McNair, Juan Mata, Anders Lindegaard, Nicolae IONESCU, Marouane Fellaini.

Sunderland AFC: Sebastian Larsson, Constantin MOLDOVEANU, Jordi Gómez, John O'Shea, Costel Fane PANTILIMON, Anthony Reveillere, Patrick van Aanholt, Connor Wickham, Jermain Defoe, Lee Cattermole, Wesley Brown si rezervele: Daniel Graham, Vito Mannone, Santiago Vergini, Duncan Watmore, Steven Fletcher, Sebastián Coates, Liam Bridcutt.

In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Antonio Valencia
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ángel Di María si intra Nicolae IONESCU
In minutul 65, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Wesley Brown. Sunderland AFC va trebui sa trebui sa joace restul de 25 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 66, Manchester United - Sunderland AFC, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Manchester United de Wayne Rooney
In minutul 67, schimbare, iese atacant Jermain Defoe si intra Daniel Graham
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Connor Wickham si intra Santiago Vergini
In minutul 68, schimbare, iese atacant Radamel Falcao si intra Marouane Fellaini
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Patrick van Aanholt
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin MOLDOVEANU si intra Steven Fletcher
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (mijlocaș central). In minutul 84 al partidei dintre Manchester United si Sunderland AFC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Wayne Rooney si intra Juan Mata

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Manchester United.

Nicolae IONESCU
46’
65’ Wesley BROWN
1 - 0 penalty Wayne ROONEY 66’
67’ Jermain DEFOE
Daniel GRAHAM
68’ Connor WICKHAM
Santiago VERGINI
Radamel FALCAO
Marouane FELLAINI
68’
79’ Patrick VAN AANHOLT
81’ Constantin MOLDOVEANU