Newcastle United - Aston Villa - 28.02.2015 English version
Data disputării 28.02.2015 - 17:00
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 28.02.2015 dintre echipele Newcastle United si Aston Villa se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Gabriel Obertan, Tim Krul, Daryl Janmaat, Massadio Haïdara, Fabricio Coloccini, Papiss Cissé, Samuel Ameobi, Mehdi Abeid, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Mike Williamson si rezervele: Freddie Woodman, Ayoze Pérez, Jonás Gutiérrez, Yoan Gouffran, Vurnon Anita, Ryan Taylor, Mihai IONESCU.

Aston Villa: Brad Guzan, Christian Benteke, Ciaran Clark, Tom Cleverley, Fabian Delph, Alan Hutton, Matthew Lowton, Jores Okore, Scott Sinclair, Ashley Westwood, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Leandro Bacuna, Carles Gil, Shay Given, Jack Grealish, Charles N'Zogbia, Carlos Sánchez, Andreas Weimann.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Alan Hutton
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Papiss Cissé (atacant). In minutul 37 al partidei dintre Newcastle United si Aston Villa, Newcastle United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Matthew Lowton
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Mike Williamson
In minutul 61, schimbare, iese fundaș stânga Massadio Haïdara si intra Ryan Taylor
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Gabriel Agbonlahor
In minutul 66, schimbare, iese atacant Scott Sinclair si intra Charles N'Zogbia
In minutul 73, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Ayoze Pérez
In minutul 73, schimbare, iese atacant Gabriel Agbonlahor si intra Andreas Weimann
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Obertan si intra Yoan Gouffran
In minutul 82, schimbare, iese fundaș stânga Matthew Lowton si intra Leandro Bacuna
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Ciaran Clark
In minutul 90+6, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Tom Cleverley

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Newcastle United.

AGBONLAHOR
26’ Alan HUTTON
1 - 0 Papiss CISSE 37’
45+2’ Matthew LOWTON
Michael WILLIAMSON 53’
Massadio HAIDARA
Ryan TAYLOR
61’
63’ Gabriel AGBONLAHOR
66’ Scott SINCLAIR
Charles N'ZOGBIA
Emmanuel RIVIERE
AYOZE Pérez
73’
73’ Gabriel AGBONLAHOR
Andreas WEIMANN
Gabriel OBERTAN
Yoan GOUFFRAN
78’
82’ Matthew LOWTON
Leandro BACUNA
83’ Ciaran CLARK
90+6’ Thomas CLEVERLEY