Queens Park Rangers - Tottenham Hotspur - 07.03.2015 English version
Data disputării 07.03.2015 - 17:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 07.03.2015 dintre echipele Queens Park Rangers si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Yun Suk-young, Robert Zamora, Sandro Raniere, Matthew Phillips, Chinedum Onuoha, Mauricio Isla, Karl Henry, Robert Green, Rio Ferdinand, Steven Caulker, Charlie Austin si rezervele: Shaun Wright-Phillips, Alex McCarthy, Niko Kranjčar, David Hoilett, Reece GREGO-COX, Brandon COMLEY, Clinton Hill.

Tottenham Hotspur: Hugo Lloris, Nacer Chadli, Benjamin Davies, Eric Dier, Christian Eriksen, Harry Kane, Ryan Mason, Andros Townsend, Jan Vertonghen, Kyle Walker, Nabil Bentaleb si rezervele: Mousa Dembélé, Federico Fazio, Érik Lamela, Daniel Rose, Roberto Soldado, Benjamin Stambouli, Michel Vorm.

GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Queens Park Rangers si Tottenham Hotspur, Tottenham Hotspur deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Karl Henry
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nabil Bentaleb
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andros Townsend si intra Mousa Dembélé
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 68 al partidei dintre Queens Park Rangers si Tottenham Hotspur, scorul devine 0 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mauricio Isla si intra David Hoilett
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Sandro Raniere (mijlocaș central). In minutul 75 al partidei dintre Queens Park Rangers si Tottenham Hotspur, scorul devine 1 - 2.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Érik Lamela
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Ryan Mason
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Karl Henry si intra Reece GREGO-COX
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Christian Eriksen si intra Benjamin Stambouli
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Shaun Wright-Phillips

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Tottenham Hotspur.

Karl HENRY 60’
62’ Nabil BENTALEB
65’ Andros TOWNSEND
Mousa DEMBELE
0 - 2 68’ Harry KANE
Mauricio ISLA
David HOILETT
71’
1 - 2 SANDRO Ranieri 75’
79’ Nacer CHADLI
Érik LAMELA
80’ Ryan MASON
Karl HENRY
Reece GREGO-COX
88’
88’ Christian ERIKSEN