Hull City - Sunderland AFC - 03.03.2015 English version
Data disputării 03.03.2015 - 21:45
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 03.03.2015 dintre echipele Hull City si Sunderland AFC se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Paul McShane, Andrew Robertson, David Meyler, Allan McGregor, Jake Livermore, Nikica Jelavić, Tom Huddlestone, Michael Dawson, Alex Bruce, Dame N'DOYE, Ahmed Elmohamady si rezervele: Alexandru Cătălin NEAGU, Stephen Harper, Maynor Figueroa, Curtis Davies, Omatsone Aluko, Stephen Quinn, Gastón Ramírez.

Sunderland AFC: Sebastian Larsson, Liam Bridcutt, Wesley Brown, Lee Cattermole, Jermain Defoe, Daniel Graham, John O'Shea, Costel Fane PANTILIMON, Anthony Reveillere, Jack Rodwell, Santiago Vergini si rezervele: Sebastián Coates, Steven Fletcher, Jordi Gómez, Vito Mannone, Patrick van Aanholt, Connor Wickham, Ricardo Álvarez.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Wesley Brown
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Dame N'DOYE (atacant). In minutul 15 al partidei dintre Hull City si Sunderland AFC, Hull City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Jack Rodwell
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Paul McShane
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Liam Bridcutt
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Lee Cattermole
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Lee Cattermole si intra Ricardo Álvarez
In minutul 73, schimbare, iese atacant Nikica Jelavić si intra Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 73, schimbare, iese fundaș dreapta Santiago Vergini si intra Patrick van Aanholt
In minutul 74, schimbare, iese atacant Daniel Graham si intra Connor Wickham
GOOOL! Gol marcat pentru Sunderland AFC de Jack Rodwell (mijlocaș stânga). In minutul 77 al partidei dintre Hull City si Sunderland AFC, Sunderland AFC reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Sebastian Larsson
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Andrew Robertson
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Sunderland AFC, Ricardo Álvarez

GRAHAM
12’ Wesley BROWN
1 - 0 Dame N'DOYE 15’
36’ Jack RODWELL
Paul MCSHANE 42’
46’ Liam BRIDCUTT
60’ Lee CATTERMOLE
62’ Lee CATTERMOLE
Ricardo ALVAREZ
Nikica JELAVIC
Alexandru Cătălin NEAGU
73’
73’ Santiago VERGINI
Patrick VAN AANHOLT
74’ Daniel GRAHAM
Connor WICKHAM
1 - 1 77’ Jack RODWELL
79’ Sebastian LARSSON