Manchester City - Leicester City - 04.03.2015 English version
Data disputării 04.03.2015 - 21:45
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 04.03.2015 dintre echipele Manchester City si Leicester City se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Jesús Navas, Bacary Sagna, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Joe Hart, Fernando Reges, Martín Demichelis, Wilfried Bony, Sergio Agüero, David Silva, Yaya Touré si rezervele: Pablo Zabaleta, James Milner, Frank Lampard, Vincent Kompany, Gaël Clichy, Willy Caballero, Edin Džeko.

Leicester City: Westley Morgan, Robert Huth, Matthew James, Paul Konchesky, Andrej Kramarić, Riyad Mahrez, Jeffrey Schlupp, Mark Schwarzer, Daniel Simpson, Matthew Upson, Esteban Cambiasso si rezervele: Daniel Drinkwater, Benjamin Hamer, Andrew King, David Nugent, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Marcin Wasilewski.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, Paul Konchesky
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de David Silva (mijlocaș stânga). In minutul 45+2 al partidei dintre Manchester City si Leicester City, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese fundaș stânga Paul Konchesky si intra David Nugent
In minutul 58, schimbare, iese atacant Andrej Kramarić si intra Jamie Vardy
In minutul 72, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra James Milner
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra Leonardo Ulloa
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga David Silva si intra Frank Lampard
In minutul 85, schimbare, iese atacant Sergio Agüero si intra Edin Džeko
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de James Milner (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Manchester City si Leicester City, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Manchester City.