Newcastle United - Manchester United - 04.03.2015 English version
Data disputării 04.03.2015 - 21:45
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 04.03.2015 dintre echipele Newcastle United si Manchester United se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Emmanuel Rivière, Gabriel Obertan, Tim Krul, Daryl Janmaat, Fabricio Coloccini, Papiss Cissé, Samuel Ameobi, Mehdi Abeid, Moussa Sissoko, Ryan Taylor, Mike Williamson si rezervele: Ayoze Pérez, Ľubomír Šatka, Jonás Gutiérrez, Yoan Gouffran, Vurnon Anita, Freddie Woodman, Mihai IONESCU.

Manchester United: David de Gea, Ángel Di María, Jonathan Evans, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Marcos Rojo, Wayne Rooney, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Ashley Young, Daley Blind si rezervele: Phil Jones, Michael Carrick, Radamel Falcao, Nicolae IONESCU, Anders Lindegaard, Juan Mata, Patrick McNair.

In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ángel Di María si intra Nicolae IONESCU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Ayoze Pérez
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Marcos Rojo
In minutul 65, schimbare, iese fundaș stânga Ryan Taylor si intra Jonás Gutiérrez
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Jonás Gutiérrez
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Yoan Gouffran
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Marouane Fellaini si intra Juan Mata
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Antonio Valencia
In minutul 89, schimbare, iese rezervă Michael Carrick si intra Marcos Rojo
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ashley Young (mijlocaș stânga). In minutul 89 al partidei dintre Newcastle United si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Manchester United.

ROONEY
59’ Ángel DI MARIA
Nicolae IONESCU
Emmanuel RIVIERE
AYOZE Pérez
59’
60’ Marcos ROJO
Ryan TAYLOR
Jonás GUTIERREZ
65’
Jonás GUTIERREZ 67’
Samuel AMEOBI
Yoan GOUFFRAN
81’
82’ Marouane FELLAINI
Juan MATA
84’ Antonio VALENCIA