Stoke City - Everton FC - 04.03.2015 English version
Data disputării 04.03.2015 - 21:45
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 04.03.2015 dintre echipele Stoke City si Everton FC se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Phillip Bardsley, Erik Pieters, Steven N'Zonzi, Victor Moses, Peter Crouch, Asmir Begović, Charlie Adam, Philipp Wollscheid, Marc Wilson, Glenn Whelan, Jonathan Walters si rezervele: Mame Biram Diouf, Geoffrey Cameron, Jack Butland, Marko Arnautović, Steven Sidwell, Dionatan Teixeira, Oliver Shenton.

Everton FC: James McCarthy, Steven Naismith, John Stones, Romelu Lukaku, WILLIE Hortencio Barbosa, Philip Jagielka, Tim Howard, Darron Gibson, Luke Garbutt, Séamus Coleman, Gareth Barry si rezervele: Arouna Koné, Kevin Mirallas, Leon Osman, Joel Robles, Muhamed Bešić, Ross Barkley, Antolín Alcaraz.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Gareth Barry
In minutul 17, schimbare, iese fundaș central Philipp Wollscheid si intra Geoffrey Cameron
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Victor Moses (mijlocaș stânga). In minutul 32 al partidei dintre Stoke City si Everton FC, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Steven Naismith
In minutul 60, schimbare, iese extremă dreapta WILLIE Hortencio Barbosa si intra Arouna Koné
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Gareth Barry si intra Leon Osman
In minutul 64, schimbare, iese atacant Peter Crouch si intra Mame Biram Diouf
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Charlie Adam si intra Marko Arnautović
In minutul 83, schimbare, iese extremă stânga Steven Naismith si intra Kevin Mirallas
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Mame Biram Diouf (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Stoke City si Everton FC, scorul devine 2 - 0.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Asmir Begović
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Jonathan Walters

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Stoke City.

LUKAKU
14’ Gareth BARRY
Philipp WOLLSCHEID
Geoffrey CAMERON
17’
1 - 0 Victor MOSES 32’
52’ Steven NAISMITH
60’ Hortencio Barbosa WILLIE