Chelsea London - Southampton FC - 15.03.2015 English version
Data disputării 15.03.2015 - 15:30
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 15.03.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Southampton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Willian Borges, Oscar dos Santos, Nemanja Matić, Branislav Ivanović, Eden Hazard, Cesc Fàbregas, Diego Costa, Gary Cahill, César Azpilicueta, John Terry, Thibaut Courtois si rezervele: Petr Čech, Ramires Santos, Loïc Rémy, Filipe Luís, Didier Drogba, Juan Cuadrado, Kurt Zouma.

Southampton FC: Shane Long, Toby Alderweireld, Ryan Bertrand, Nathaniel Clyne, Steven Davis, José Fonte, Fraser Forster, Sadio Mané, Morgan Schneiderlin, Dušan Tadić , Victor Wanyama si rezervele: Kelvin Davis, Florin GARDOȘ, Graziano Pellè, Matt Targett, James Ward-Prowse, Maya Yoshida, Filip Đuričić.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 11 al partidei dintre Chelsea Londra si Southampton FC, Chelsea Londra deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Nemanja Matić
In minutul 19, Chelsea Londra - Southampton FC, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Southampton FC de Dušan Tadić
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Sadio Mané
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nemanja Matić si intra Ramires Santos
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Branislav Ivanović
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Victor Wanyama
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Gary Cahill
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Dušan Tadić si intra Filip Đuričić
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Steven Davis si intra James Ward-Prowse
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Loïc Rémy
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Filip Đuričić
In minutul 83, schimbare, iese atacant Shane Long si intra Graziano Pellè
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Juan Cuadrado

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.