Crystal Palace - Queens Park Rangers - 14.03.2015 English version
Data disputării 14.03.2015 - 14:45
Stadion Selhurst Park
Localitatea Londra

Meciul din data 14.03.2015 dintre echipele Crystal Palace si Queens Park Rangers se disputa in localitatea Londra pe stadionul Selhurst Park.

Crystal Palace: Wilfried Zaha, Yannick Bolasie, Joel Ward, Julián Speroni, Jason Puncheon, Glenn Murray, Martin Kelly, Joseph Ledley, Damien Delaney, Scott Dann, James McArthur si rezervele: Yaya Sanogo, Pape SOUARÉ, Adrian Mariappa, Wayne Hennessey, Dwight Gayle, Brede Hangeland, Shola Ameobi.

Queens Park Rangers: Steven Caulker, Darnell FURLONG, Robert Green, Karl Henry, Chinedum Onuoha, Matthew Phillips, Sandro Raniere, Florea MARTINOVICI, Shaun Wright-Phillips, Yun Suk-young, Charlie Austin si rezervele: Alex McCarthy, Reece GREGO-COX, Clinton Hill, David Hoilett, Niko Kranjčar, Eduardo Vargas, Robert Zamora.

GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Wilfried Zaha (atacant). In minutul 21 al partidei dintre Crystal Palace si Queens Park Rangers, Crystal Palace deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Karl Henry
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de James McArthur (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Crystal Palace si Queens Park Rangers, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Joel Ward (fundaș dreapta). In minutul 42 al partidei dintre Crystal Palace si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Darnell FURLONG si intra Clinton Hill
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Sandro Raniere
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Jason Puncheon si intra Dwight Gayle
In minutul 57, schimbare, iese atacant Wilfried Zaha si intra Adrian Mariappa
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Glenn Murray
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Chinedum Onuoha
In minutul 80, schimbare, iese atacant Glenn Murray si intra Yaya Sanogo
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Matthew Phillips (mijlocaș stânga). In minutul 83 al partidei dintre Crystal Palace si Queens Park Rangers, scorul devine 3 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Shaun Wright-Phillips si intra Reece GREGO-COX
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Niko Kranjčar

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Crystal Palace.

1 - 0 Wilfried ZAHA 21’
30’ Karl HENRY
2 - 0 James MCARTHUR 40’
3 - 0 Joel WARD 42’
46’ Darnell FURLONG
Clinton HILL
53’ SANDRO Ranieri
Jason PUNCHEON
Dwight GAYLE
56’
Wilfried ZAHA
Adrian MARIAPPA
57’
Glenn MURRAY 59’
76’ Chinedum ONUOHA
Glenn MURRAY
Yaya SANOGO
80’
3 - 1 83’ Matthew PHILLIPS
85’ Shaun WRIGHT-PHILLIPS