Everton FC - Newcastle United - 15.03.2015 English version
Data disputării 15.03.2015 - 18:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 15.03.2015 dintre echipele Everton FC si Newcastle United se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: Romelu Lukaku, James McCarthy, WILLIE Hortencio Barbosa, Arouna Koné, Philip Jagielka, Tim Howard, Darron Gibson, Séamus Coleman, Leighton Baines, Antolín Alcaraz, Leon Osman si rezervele: John Stones, Luke Garbutt, Ross Barkley, Christian Atsu, Steven Naismith, Joel Robles, Muhamed Bešić.

Newcastle United: Daryl Janmaat, Jack Colback, Fabricio Coloccini, Yoan Gouffran, Tim Krul, Gabriel Obertan, Emmanuel Rivière, Moussa Sissoko, Ryan Taylor, Mike Williamson, Samuel Ameobi si rezervele: Vurnon Anita, Mihai IONESCU, Rémy Cabella, Robert Elliot, Jonás Gutiérrez, Ayoze Pérez, Ľubomír Šatka.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de James McCarthy (mijlocaș central). In minutul 20 al partidei dintre Everton FC si Newcastle United, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Ryan Taylor
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Obertan si intra Ayoze Pérez
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Newcastle United, Moussa Sissoko
In minutul 56, Everton FC - Newcastle United, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Everton FC de Romelu Lukaku
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Rémy Cabella
In minutul 59, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Newcastle United, Fabricio Coloccini. Newcastle United va trebui sa trebui sa joace restul de 31 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Emmanuel Rivière si intra Jonás Gutiérrez
In minutul 74, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Ross Barkley
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, WILLIE Hortencio Barbosa
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta WILLIE Hortencio Barbosa si intra Christian Atsu
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central James McCarthy si intra Muhamed Bešić
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Ross Barkley (rezervă). In minutul 90+3 al partidei dintre Everton FC si Newcastle United, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Everton FC.

1 - 0 James MCCARTHY 20’
29’ Ryan TAYLOR
46’ Gabriel OBERTAN
AYOZE Pérez
55’ Moussa SISSOKO
2 - 0 penalty Romelu LUKAKU 56’
58’ Samuel AMEOBI
Rémy CABELLA
59’ Fabricio COLOCCINI
62’ Emmanuel RIVIERE