Manchester United - Tottenham Hotspur - 15.03.2015 English version
Data disputării 15.03.2015 - 18:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 15.03.2015 dintre echipele Manchester United si Tottenham Hotspur se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Ashley Young, Wayne Rooney, Juan Mata, Phil Jones, Ander Herrera, Marouane Fellaini, David de Gea, Michael Carrick, Daley Blind, Christopher Smalling, Antonio Valencia si rezervele: Rafael Pereira, Andreas PEREIRA, Anders Lindegaard, Nicolae IONESCU, Tyler Blackett, James Wilson, Radamel Falcao.

Tottenham Hotspur: Harry Kane, Nabil Bentaleb, Nacer Chadli, Eric Dier, Christian Eriksen, Hugo Lloris, Ryan Mason, Daniel Rose, Andros Townsend, Jan Vertonghen, Kyle Walker si rezervele: Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Benjamin Davies, Mousa Dembélé, Paulinho Júnior, Érik Lamela, Michel Vorm, Emmanuel Adebayor.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Marouane Fellaini (mijlocaș central). In minutul 09 al partidei dintre Manchester United si Tottenham Hotspur, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Michael Carrick (mijlocaș defensiv). In minutul 19 al partidei dintre Manchester United si Tottenham Hotspur, scorul devine 2 - 0.
In minutul 31, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andros Townsend si intra Mousa Dembélé
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Juan Mata
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Manchester United si Tottenham Hotspur, scorul devine 3 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Érik Lamela
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Juan Mata si intra Andreas PEREIRA
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Nacer Chadli si intra Emmanuel Adebayor
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Marouane Fellaini si intra Radamel Falcao
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Michael Carrick si intra Rafael Pereira

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Manchester United.