Swansea City - Liverpool FC - 16.03.2015 English version
Data disputării 16.03.2015 - 22:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 16.03.2015 dintre echipele Swansea City si Liverpool FC se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Ashley Williams, Jordi Amat, Neil Taylor, Gylfi Sigurðsson, Wayne Routledge, Jonjo Shelvey, Kyle Naughton, Ki Sung-yueng, Łukasz Fabiański, Bafétimbi Gomis, Jack Cork si rezervele: Gerhard Tremmel, Nélson Oliveira, Àngel Rangel, Marvin Emnes, Nathan Dyer, Leon Britton, Jefferson Montero.

Liverpool FC: Emre Can, Philippe Coutinho, Jordan Henderson, Constantin Cristian DIMA, Simon Mignolet, Alberto Moreno, Mamadou Sakho, Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Martin Škrtel, Joseph Allen si rezervele: Dejan Lovren, Steven Gerrard, Glen Johnson, Ianos BRÂNZĂ, Rickie Lambert, Lazar Marković, Kolo Touré.

In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Jordan Henderson
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Raheem Sterling
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Alberto Moreno
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberto Moreno si intra Steven Gerrard
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Jordan Henderson (mijlocaș central). In minutul 68 al partidei dintre Swansea City si Liverpool FC, Liverpool FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese atacant Wayne Routledge si intra Jefferson Montero
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Ki Sung-yueng si intra Nathan Dyer
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Constantin Cristian DIMA si intra Glen Johnson
In minutul 89, schimbare, iese atacant Gylfi Sigurðsson si intra Marvin Emnes

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Liverpool FC.

STURRIDGE
06’ Jordan HENDERSON