West Bromwich Albion - Stoke City - 14.03.2015 English version
Data disputării 14.03.2015 - 17:00
Stadion The Hawthorns
Localitatea West Bromwich Albion

Meciul din data 14.03.2015 dintre echipele West Bromwich Albion si Stoke City se disputa in localitatea West Bromwich Albion pe stadionul The Hawthorns.

West Bromwich Albion: James Morrison, Gareth McAuley, Joleon Lescott, Brown Ideye, Craig Gardner, Ben Foster, Darren Fletcher, Christopher Brunt, Saido Berahino, Stéphane Sessègnon, Craig Dawson si rezervele: Andre Wisdom, Youssouf Mulumbu, Cristian Gamboa, Christopher Baird, Glyn Oliver Myhill , Jonas Olsson, Sébastien Pocognoli.

Stoke City: Victor Moses, Phillip Bardsley, Asmir Begović, Peter Crouch, Steven N'Zonzi, Erik Pieters, Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Glenn Whelan, Marc Wilson, Charlie Adam si rezervele: Marko Arnautović, Jack Butland, Geoffrey Cameron, Mame Biram Diouf, Stephen Ireland, Steven Sidwell, Dionatan Teixeira.

GOOOL! Gol marcat pentru West Bromwich Albion de Brown Ideye (atacant). In minutul 19 al partidei dintre West Bromwich Albion si Stoke City, West Bromwich Albion deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Erik Pieters si intra Geoffrey Cameron
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Marc Wilson
In minutul 56, schimbare, iese portar Ben Foster si intra Glyn Oliver Myhill
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Victor Moses si intra Marko Arnautović
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jonathan Walters si intra Mame Biram Diouf
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Mame Biram Diouf
In minutul 90, schimbare, iese atacant Brown Ideye si intra Jonas Olsson
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Glyn Oliver Myhill
In minutul 90+5, schimbare, iese atacant Saido Berahino si intra Christopher Baird

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa West Bromwich Albion.

1 - 0 Brown IDEYE 19’
46’ Erik PIETERS
Geoffrey CAMERON
53’ Marc WILSON
Ben FOSTER
Glyn MYHILL
56’
58’ Victor MOSES
Marko ARNAUTOVIC
68’ Jonathan WALTERS