Aston Villa - Swansea City - 21.03.2015 English version
Data disputării 21.03.2015 - 17:00
Stadion Villa Park
Localitatea Birmingham

Meciul din data 21.03.2015 dintre echipele Aston Villa si Swansea City se disputa in localitatea Birmingham pe stadionul Villa Park.

Aston Villa: Jores Okore, Charles N'Zogbia, Alan Hutton, Brad Guzan, Fabian Delph, Tom Cleverley, Ciaran Clark, Christian Benteke, Leandro Bacuna, Gabriel Agbonlahor, Scott Sinclair si rezervele: Ashley Westwood, Carlos Sánchez, Lewis KINSELLA, Jack Grealish, Shay Given, Carles Gil, Andreas Weimann.

Swansea City: Kyle Naughton, Jack Cork, Łukasz Fabiański, Federico Fernández, Bafétimbi Gomis, Ki Sung-yueng, Wayne Routledge, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Ashley Williams si rezervele: Nathan Dyer, Jay Fulton, Jefferson Montero, Nélson Oliveira, Àngel Rangel, Gerhard Tremmel, Jordi Amat.

In minutul 25, schimbare, iese mijlocaș central Tom Cleverley si intra Carlos Sánchez
In minutul 64, schimbare, iese atacant Gylfi Sigurðsson si intra Jefferson Montero
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Charles N'Zogbia si intra Ashley Westwood
In minutul 75, schimbare, iese atacant Christian Benteke si intra Andreas Weimann
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Jonjo Shelvey si intra Nathan Dyer
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (atacant). In minutul 87 al partidei dintre Aston Villa si Swansea City, Swansea City deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Bafétimbi Gomis si intra Nélson Oliveira

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Swansea City.

Carlos SANCHEZ
25’
64’ Gylfi SIGURDSSON
Jefferson MONTERO
Charles N'ZOGBIA
Ashley WESTWOOD
68’
Christian BENTEKE
Andreas WEIMANN
75’
85’ Jonjo SHELVEY
Nathan DYER
0 - 1 87’ Bafétimbi GOMIS
90+3’ Bafétimbi GOMIS