Hull City - Chelsea London - 22.03.2015 English version
Data disputării 22.03.2015 - 18:00
Stadion KC Stadium
Localitatea Kingston upon Hull

Meciul din data 22.03.2015 dintre echipele Hull City si Chelsea Londra se disputa in localitatea Kingston upon Hull pe stadionul KC Stadium.

Hull City: Dame N'DOYE, David Meyler, Paul McShane, Allan McGregor, Jake Livermore, Alexandru Cătălin NEAGU, Ahmed Elmohamady, Alex Bruce, Gastón Ramírez, Andrew Robertson, Michael Dawson si rezervele: Yannick Sagbo, Stephen Quinn, Stephen Harper, Curtis Davies, Robert Brady, Omatsone Aluko, Liam Rosenior.

Chelsea Londra: Filipe Luís, Gary Cahill, Diego Costa, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Ramires Santos, John Terry, Willian Borges si rezervele: Juan Cuadrado, Ruben Loftus-Cheek, Oscar dos Santos, Loïc Rémy, Kurt Zouma, Petr Čech, César Azpilicueta.

GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard (mijlocaș stânga). In minutul 02 al partidei dintre Hull City si Chelsea Londra, Chelsea Londra deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Diego Costa (atacant). In minutul 09 al partidei dintre Hull City si Chelsea Londra, scorul devine 0 - 2.
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Gary Cahill
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Ahmed Elmohamady (mijlocaș dreapta). In minutul 26 al partidei dintre Hull City si Chelsea Londra, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Alexandru Cătălin NEAGU (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Hull City si Chelsea Londra, Hull City reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Gastón Ramírez si intra Oscar dos Santos
In minutul 75, schimbare, iese atacant Diego Costa si intra Loïc Rémy
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Loïc Rémy (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre Hull City si Chelsea Londra, scorul devine 2 - 3.
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Willian Borges si intra Kurt Zouma
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Gastón Ramírez si intra Robert Brady
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central David Meyler si intra Stephen Quinn
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrew Robertson si intra Omatsone Aluko
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Nemanja Matić

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Chelsea Londra.