Liverpool FC - Manchester United - 22.03.2015 English version
Data disputării 22.03.2015 - 15:30
Stadion Anfield Road
Localitatea Liverpool

Meciul din data 22.03.2015 dintre echipele Liverpool FC si Manchester United se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Anfield Road.

Liverpool FC: Simon Mignolet, Martin Škrtel, Alberto Moreno, Constantin Cristian DIMA, Jordan Henderson, Emre Can, Joseph Allen, Mamadou Sakho, Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Philippe Coutinho si rezervele: Lucas Leiva, Rickie Lambert, Ianos BRÂNZĂ, Glen Johnson, Steven Gerrard, Mario Balotelli, Kolo Touré.

Manchester United: Juan Mata, Michael Carrick, David de Gea, Marouane Fellaini, Ander Herrera, Phil Jones, Wayne Rooney, Christopher Smalling, Antonio Valencia, Ashley Young, Daley Blind si rezervele: Ángel Di María, Radamel Falcao, Nicolae IONESCU, Andreas PEREIRA, Rafael Pereira, Marcos Rojo, Víctor Valdés.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (mijlocaș dreapta). In minutul 14 al partidei dintre Liverpool FC si Manchester United, Manchester United deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Joseph Allen
In minutul 46, schimbare, iese atacant Constantin Cristian DIMA si intra Steven Gerrard
In minutul 46, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Steven Gerrard. Liverpool FC va trebui sa trebui sa joace restul de 44 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Ander Herrera
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Ashley Young si intra Ángel Di María
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester United, Phil Jones
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (mijlocaș dreapta). In minutul 59 al partidei dintre Liverpool FC si Manchester United, scorul devine 0 - 2.
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Alberto Moreno si intra Mario Balotelli
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Liverpool FC, Mario Balotelli
GOOOL! Gol marcat pentru Liverpool FC de Daniel Sturridge (atacant). In minutul 69 al partidei dintre Liverpool FC si Manchester United, scorul devine 1 - 2.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Ander Herrera si intra Radamel Falcao