Manchester City - West Bromwich Albion - 21.03.2015 English version
Data disputării 21.03.2015 - 14:45
Stadion City of Manchester
Localitatea Manchester

Meciul din data 21.03.2015 dintre echipele Manchester City si West Bromwich Albion se disputa in localitatea Manchester pe stadionul City of Manchester.

Manchester City: Eliaquim Mangala, Frank Lampard, Vincent Kompany, Joe Hart, Fernando Reges, Gaël Clichy, Wilfried Bony, Sergio Agüero, Pablo Zabaleta, David Silva, Jesús Navas si rezervele: Edin Džeko, James Milner, Stevan Jovetić, Fernandinho Luiz Roza, Martín Demichelis, Willy Caballero, Bacary Sagna.

West Bromwich Albion: Stéphane Sessègnon, Jonas Olsson, Glyn Oliver Myhill , James Morrison, Gareth McAuley, Joleon Lescott, Craig Gardner, Craig Dawson, Saido Berahino, Christopher Baird, Darren Fletcher si rezervele: Daniel GHERASIM, Jack Joseph ROSE, Andre Wisdom, Sébastien Pocognoli, Youssouf Mulumbu, Jason Davidson, Victor Anichebe.

In minutul 02, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei West Bromwich Albion, Gareth McAuley. West Bromwich Albion va trebui sa trebui sa joace restul de 88 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Wilfried Bony (atacant). In minutul 27 al partidei dintre Manchester City si West Bromwich Albion, Manchester City deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Fernando Reges (mijlocaș central). In minutul 40 al partidei dintre Manchester City si West Bromwich Albion, scorul devine 2 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Frank Lampard si intra Stevan Jovetić
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de David Silva (mijlocaș stânga). In minutul 77 al partidei dintre Manchester City si West Bromwich Albion, scorul devine 3 - 0.
In minutul 78, schimbare, iese atacant Wilfried Bony si intra Edin Džeko
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga David Silva si intra James Milner
In minutul 86, schimbare, iese atacant Saido Berahino si intra Victor Anichebe
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș stânga Stéphane Sessègnon si intra Youssouf Mulumbu

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Manchester City.

BERAHINO
02’ Gareth MCAULEY
1 - 0 Wilfried BONY 27’
2 - 0 Francisco FERNANDO 40’
Frank LAMPARD
Stevan JOVETIC
65’
3 - 0 David SILVA 77’
Wilfried BONY
Edin DZEKO
78’
David SILVA
James MILNER
81’
86’ Saido BERAHINO
Victor ANICHEBE
90’ Stéphane SESSEGNON