Newcastle United - Arsenal London - 21.03.2015 English version
Data disputării 21.03.2015 - 17:00
Stadion St. James Park
Localitatea Newcastle-upon-Tyne

Meciul din data 21.03.2015 dintre echipele Newcastle United si Arsenal Londra se disputa in localitatea Newcastle-upon-Tyne pe stadionul St. James Park.

Newcastle United: Ayoze Pérez, Tim Krul, Daryl Janmaat, Yoan Gouffran, Jack Colback, Rémy Cabella, Vurnon Anita, Samuel Ameobi, Moussa Sissoko, Ryan Taylor, Mike Williamson si rezervele: Ľubomír Šatka, Emmanuel Rivière, Gabriel Obertan, Jonás Gutiérrez, Robert Elliot, Mihai IONESCU.

Arsenal Londra: Santiago Cazorla, Calum Chambers, Francis Coquelin, Gabriel Armando de Abreu, Olivier Giroud, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, David Ospina, Otto DEMBROVSCHI, Alexis Sánchez, Danny Welbeck si rezervele: Per Mertesacker, Mathieu Flamini, Kieran Gibbs, Tomáš Rosický, Wojciech Szczęsny, Theo Walcott, Héctor BELLERIN.

GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Newcastle United si Arsenal Londra, Arsenal Londra deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Arsenal Londra de Olivier Giroud (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Newcastle United si Arsenal Londra, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Newcastle United de Moussa Sissoko (mijlocaș defensiv). In minutul 48 al partidei dintre Newcastle United si Arsenal Londra, scorul devine 1 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexis Sánchez si intra Mathieu Flamini
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Santiago Cazorla si intra Tomáš Rosický
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vurnon Anita si intra Jonás Gutiérrez
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Samuel Ameobi si intra Mihai IONESCU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Danny Welbeck si intra Héctor BELLERIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Arsenal Londra.

1 - 2 Moussa SISSOKO 48’
71’ Alexis SANCHEZ
Mathieu FLAMINI
71’ Santiago CAZORLA