Queens Park Rangers - Everton FC - 22.03.2015 English version
Data disputării 22.03.2015 - 18:00
Stadion Loftus Road
Localitatea Londra

Meciul din data 22.03.2015 dintre echipele Queens Park Rangers si Everton FC se disputa in localitatea Londra pe stadionul Loftus Road.

Queens Park Rangers: Matthew Phillips, Robert Zamora, Sandro Raniere, Chinedum Onuoha, Mauricio Isla, David Hoilett, Steven Caulker, Joseph Barton, Charlie Austin, Yun Suk-young, Robert Green si rezervele: Alex McCarthy, Niko Kranjčar, Clinton Hill, Karl Henry, Rio Ferdinand, Florea MARTINOVICI, Eduardo Vargas.

Everton FC: Philip Jagielka, Leighton Baines, Séamus Coleman, Darron Gibson, Tim Howard, Arouna Koné, WILLIE Hortencio Barbosa, Romelu Lukaku, James McCarthy, Leon Osman, John Stones si rezervele: Ross Barkley, Muhamed Bešić, Tyias Browning, Luke Garbutt, Steven Naismith, Joel Robles, Antolín Alcaraz.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Séamus Coleman (fundaș dreapta). In minutul 18 al partidei dintre Queens Park Rangers si Everton FC, Everton FC deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, David Hoilett
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Queens Park Rangers, Yun Suk-young
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga David Hoilett si intra Eduardo Vargas
GOOOL! Gol marcat pentru Queens Park Rangers de Eduardo Vargas (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre Queens Park Rangers si Everton FC, Queens Park Rangers reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese atacant Romelu Lukaku si intra Ross Barkley
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Sandro Raniere si intra Karl Henry
GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de WILLIE Hortencio Barbosa (mijlocaș dreapta). In minutul 77 al partidei dintre Queens Park Rangers si Everton FC, scorul devine 1 - 2.
In minutul 79, schimbare, iese atacant Arouna Koné si intra Steven Naismith
In minutul 82, schimbare, iese atacant Robert Zamora si intra Florea MARTINOVICI
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Everton FC, Steven Naismith

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Everton FC.

Eduardo VARGAS
60’
1 - 1 Eduardo VARGAS 65’
67’ Romelu LUKAKU
Ross BARKLEY
SANDRO Ranieri
Karl HENRY
71’
1 - 2 77’ Hortencio Barbosa WILLIE
79’ Arouna KONE
Steven NAISMITH
Robert ZAMORA
Florea MARTINOVICI
82’
90+4’ Steven NAISMITH