Stoke City - Crystal Palace - 21.03.2015 English version
Data disputării 21.03.2015 - 17:00
Stadion Britannia
Localitatea Stoke-en-Trent

Meciul din data 21.03.2015 dintre echipele Stoke City si Crystal Palace se disputa in localitatea Stoke-en-Trent pe stadionul Britannia.

Stoke City: Ryan Shawcross, Erik Pieters, Steven N'Zonzi, Stephen Ireland, Mame Biram Diouf, Peter Crouch, Geoffrey Cameron, Marko Arnautović, Charlie Adam, Marc Wilson, Asmir Begović si rezervele: Philipp Wollscheid, Steven Sidwell, Jack Butland, Phillip Bardsley, Dionatan Teixeira, Jonathan Walters, Glenn Whelan.

Crystal Palace: Yannick Bolasie, Scott Dann, Damien Delaney, Joseph Ledley, James McArthur, Glenn Murray, Jason Puncheon, Pape SOUARÉ, Julián Speroni, Joel Ward, Wilfried Zaha si rezervele: Adrian Mariappa, Dwight Gayle, Brede Hangeland, Wayne Hennessey, Martin Kelly, Yaya Sanogo, Shola Ameobi.

GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Mame Biram Diouf (mijlocaș dreapta). In minutul 14 al partidei dintre Stoke City si Crystal Palace, Stoke City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Wilfried Zaha
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Asmir Begović
In minutul 41, Stoke City - Crystal Palace, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Crystal Palace de Glenn Murray
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Charlie Adam
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Erik Pieters
GOOOL! Gol marcat pentru Crystal Palace de Wilfried Zaha (mijlocaș dreapta). In minutul 45+2 al partidei dintre Stoke City si Crystal Palace, scorul devine 1 - 2.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, James McArthur
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Pape SOUARÉ
In minutul 70, schimbare, iese fundaș stânga Pape SOUARÉ si intra Martin Kelly
In minutul 78, schimbare, iese atacant Peter Crouch si intra Jonathan Walters
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Wilfried Zaha si intra Dwight Gayle
In minutul 86, schimbare, iese atacant Glenn Murray si intra Shola Ameobi
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Crystal Palace, Dwight Gayle

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Crystal Palace.