Tottenham Hotspur - Leicester City - 21.03.2015 English version
Data disputării 21.03.2015 - 17:00
Stadion White Hart Lane
Localitatea Londra

Meciul din data 21.03.2015 dintre echipele Tottenham Hotspur si Leicester City se disputa in localitatea Londra pe stadionul White Hart Lane.

Tottenham Hotspur: Nacer Chadli, Harry Kane, Christian Eriksen, Eric Dier, Nabil Bentaleb, Ryan Mason, Kyle Walker, Jan Vertonghen, Andros Townsend, Daniel Rose, Hugo Lloris si rezervele: Érik Lamela, Paulinho Júnior, Mousa Dembélé, Benjamin Davies, Vlad Iulian CHIRICHEŞ, Emmanuel Adebayor, Michel Vorm.

Leicester City: David Nugent, Kasper Schmeichel, Leonardo Ulloa, Matthew Upson, Jamie Vardy, Jeffrey Schlupp, Westley Morgan, Matthew James, Robert Huth, Esteban Cambiasso, Ritchie De Laet si rezervele: Mark Schwarzer, Marcin Wasilewski, Riyad Mahrez, Andrej Kramarić, Paul Konchesky, Andrew King, Daniel Drinkwater.

In minutul 04, schimbare, iese portar Hugo Lloris si intra Michel Vorm
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 06 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Leicester City, Tottenham Hotspur deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Leicester City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Nacer Chadli
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Jamie Vardy (mijlocaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Leicester City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Matthew Upson si intra Marcin Wasilewski
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Leicester City, David Nugent
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Westley Morgan (fundaș central). In minutul 50 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Leicester City, Leicester City reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Andros Townsend si intra Paulinho Júnior
In minutul 64, Tottenham Hotspur - Leicester City, scor 3 - 2, gol din penalty transformat pentru Tottenham Hotspur de Harry Kane
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert Huth si intra Riyad Mahrez
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Tottenham Hotspur, Daniel Rose
In minutul 85, Tottenham Hotspur - Leicester City, scorul este 4 - 2. Autogol, inscris de Jeffrey Schlupp
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Esteban Cambiasso si intra Andrew King
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ryan Mason si intra Mousa Dembélé
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de David Nugent (mijlocaș dreapta). In minutul 90 al partidei dintre Tottenham Hotspur si Leicester City, scorul devine 4 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 3 pentru echipa Tottenham Hotspur.

Michel VORM
04’
1 - 0 Harry KANE 06’
2 - 0 Harry KANE 13’
Nacer CHADLI 32’
2 - 1 38’ Jamie VARDY
46’ Matthew UPSON
Marcin WASILEWSKI
48’ David NUGENT
2 - 2 50’ Westley MORGAN
Andros TOWNSEND
PAULINHO Júnior
58’
3 - 2 penalty Harry KANE 64’
76’ Robert HUTH
Riyad MAHREZ
Daniel ROSE 78’
4 - 2 85’ autogol Jeffrey SCHLUPP
86’ Esteban CAMBIASSO