Chelsea London - Stoke City - 04.04.2015 English version
Data disputării 04.04.2015 - 19:30
Stadion Stamford Bridge
Localitatea Londra

Meciul din data 04.04.2015 dintre echipele Chelsea Londra si Stoke City se disputa in localitatea Londra pe stadionul Stamford Bridge.

Chelsea Londra: Gary Cahill, César Azpilicueta, Thibaut Courtois, Cesc Fàbregas, Eden Hazard, Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Oscar dos Santos, Loïc Rémy, John Terry, Willian Borges si rezervele: Petr Čech, Diego Costa, Juan Cuadrado, Didier Drogba, Ramires Santos, Kurt Zouma, Filipe Luís.

Stoke City: Asmir Begović, Geoffrey Cameron, Mame Biram Diouf, Stephen Ireland, Steven N'Zonzi, Ryan Shawcross, Jonathan Walters, Glenn Whelan, Marc Wilson, Philipp Wollscheid, Charlie Adam si rezervele: Marc Muniesa, Marko Arnautović, Phillip Bardsley, Jack Butland, Peter Crouch, Erik Pieters, Steven Sidwell.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Glenn Whelan
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Ryan Shawcross
In minutul 39, Chelsea Londra - Stoke City, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Chelsea Londra de Eden Hazard
GOOOL! Gol marcat pentru Stoke City de Charlie Adam (mijlocaș stânga). In minutul 44 al partidei dintre Chelsea Londra si Stoke City, Stoke City reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Stephen Ireland
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Oscar dos Santos si intra Diego Costa
In minutul 57, schimbare, iese rezervă Diego Costa si intra Didier Drogba
GOOOL! Gol marcat pentru Chelsea Londra de Loïc Rémy (atacant). In minutul 62 al partidei dintre Chelsea Londra si Stoke City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Mame Biram Diouf si intra Marko Arnautović
In minutul 63, schimbare, iese atacant Loïc Rémy si intra Juan Cuadrado
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Charlie Adam
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Philipp Wollscheid
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Stephen Ireland si intra Peter Crouch
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Charlie Adam si intra Erik Pieters
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Stoke City, Peter Crouch
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Chelsea Londra, Didier Drogba

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Chelsea Londra.

WALTERS
26’ Glenn WHELAN
31’ Ryan SHAWCROSS
1 - 0 penalty Eden HAZARD 39’
1 - 1 44’ Charlie ADAM
45+3’ Stephen IRELAND
dos Santos OSCAR
Diego COSTA
46’
Diego COSTA
Didier DROGBA
57’
2 - 1 Loïc REMY 62’
62’ Mame DIOUF
Marko ARNAUTOVIC
Loïc REMY
Juan CUADRADO
63’
66’ Charlie ADAM
69’ Philipp WOLLSCHEID