Everton FC - Southampton FC - 04.04.2015 English version
Data disputării 04.04.2015 - 17:00
Stadion Goodison Park
Localitatea Liverpool

Meciul din data 04.04.2015 dintre echipele Everton FC si Southampton FC se disputa in localitatea Liverpool pe stadionul Goodison Park.

Everton FC: James McCarthy, John Stones, WILLIE Hortencio Barbosa, Arouna Koné, Philip Jagielka, Tim Howard, Séamus Coleman, Gareth Barry, Ross Barkley, Leighton Baines, Leon Osman si rezervele: Kevin Mirallas, Luke Garbutt, Muhamed Bešić, Antolín Alcaraz, Steven Naismith, Steven Pienaar, Joel Robles.

Southampton FC: Graziano Pellè, Ryan Bertrand, Nathaniel Clyne, Kelvin Davis, Eljero Elia, José Fonte, Shane Long, Morgan Schneiderlin, Victor Wanyama, James Ward-Prowse, Toby Alderweireld si rezervele: Paulo Gazzaniga, Sadio Mané, Harrison Reed, Dušan Tadić , Matt Targett, Maya Yoshida, Filip Đuričić.

GOOOL! Gol marcat pentru Everton FC de Philip Jagielka (fundaș central). In minutul 16 al partidei dintre Everton FC si Southampton FC, Everton FC deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Southampton FC, Ryan Bertrand
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Eljero Elia si intra Dušan Tadić
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central James Ward-Prowse si intra Sadio Mané
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Ross Barkley si intra Muhamed Bešić
In minutul 70, schimbare, iese atacant Arouna Koné si intra Steven Naismith
In minutul 82, schimbare, iese fundaș central Toby Alderweireld si intra Filip Đuričić

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Everton FC.

1 - 0 Philip JAGIELKA 16’
21’ Ryan BERTRAND
61’ Eljero ELIA
Dušan TADIC
61’ James WARD-PROWSE
Sadio MANE
Ross BARKLEY
Muhamed BESiC
70’
Arouna KONE
Steven NAISMITH
70’
82’ Toby ALDERWEIRELD