Leicester City - West Ham United - 04.04.2015 English version
Data disputării 04.04.2015 - 17:00
Stadion King Power
Localitatea Leicester

Meciul din data 04.04.2015 dintre echipele Leicester City si West Ham United se disputa in localitatea Leicester pe stadionul King Power.

Leicester City: Esteban Cambiasso, Riyad Mahrez, Matthew James, Robert Huth, Ritchie De Laet, David Nugent, Leonardo Ulloa, Jamie Vardy, Jeffrey Schlupp, Kasper Schmeichel, Westley Morgan si rezervele: Andrej Kramarić, Paul Konchesky, Andrew King, Daniel Drinkwater, Marc Albrighton, Marcin Wasilewski, Mark Schwarzer.

West Ham United: Carl Jenkinson, Mark Noble, Kevin Nolan, Winston Reid, Diafra Sakho, Alexandre Song, Cheikhou Kouyaté, Stewart Downing, Miodrag MITROVIĆ, Andrei SÂNTEAN, James Collins si rezervele: Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ", Joseph O'Brien, Matthew Jarvis, Jussi Jääskeläinen, Guy Demel, Morgan Amalfitano, Carlton Cole.

GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Esteban Cambiasso (mijlocaș defensiv). In minutul 12 al partidei dintre Leicester City si West Ham United, Leicester City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Carl Jenkinson
GOOOL! Gol marcat pentru West Ham United de Cheikhou Kouyaté (mijlocaș defensiv). In minutul 32 al partidei dintre Leicester City si West Ham United, West Ham United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Riyad Mahrez si intra Marc Albrighton
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Winston Reid
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, James Collins
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Kevin Nolan si intra Morgan Amalfitano
In minutul 72, schimbare, iese atacant Leonardo Ulloa si intra Andrej Kramarić
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Ritchie De Laet si intra Andrew King
In minutul 80, schimbare, iese atacant Diafra Sakho si intra Carlton Cole
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei West Ham United, Andrei SÂNTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Leicester City de Andrew King (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Leicester City si West Ham United, scorul devine 2 - 1.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandre Song si intra Anderson Luiz de Carvalho "NÉNÉ"

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Leicester City.