Manchester United - Aston Villa - 04.04.2015 English version
Data disputării 04.04.2015 - 17:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 04.04.2015 dintre echipele Manchester United si Aston Villa se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Ashley Young, Daley Blind, Antonio Valencia, Wayne Rooney, Marcos Rojo, Juan Mata, Marouane Fellaini, Ander Herrera, David de Gea, Michael Carrick, Phil Jones si rezervele: Víctor Valdés, Rafael Pereira, Andreas PEREIRA, Patrick McNair, Nicolae IONESCU, Radamel Falcao, Ángel Di María.

Aston Villa: Christian Benteke, Ciaran Clark, Fabian Delph, Brad Guzan, Alan Hutton, Matthew Lowton, Charles N'Zogbia, Jores Okore, Carlos Sánchez, Andreas Weimann, Gabriel Agbonlahor si rezervele: Jack Grealish, Leandro Bacuna, Nathan Baker, Joe Cole, Carles Gil, Shay Given, Ron Vlaar.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ander Herrera (mijlocaș central). In minutul 43 al partidei dintre Manchester United si Aston Villa, Manchester United deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Alan Hutton si intra Leandro Bacuna
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Charles N'Zogbia si intra Nathan Baker
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ashley Young si intra Ángel Di María
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Andreas Weimann si intra Joe Cole
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Marouane Fellaini si intra Radamel Falcao
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Wayne Rooney (atacant). In minutul 79 al partidei dintre Manchester United si Aston Villa, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Aston Villa de Christian Benteke (atacant). In minutul 80 al partidei dintre Manchester United si Aston Villa, scorul devine 2 - 1.
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Aston Villa, Fabian Delph
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ander Herrera (mijlocaș central). In minutul 90+2 al partidei dintre Manchester United si Aston Villa, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Manchester United.

1 - 0 Ander HERRERA 43’
46’ Alan HUTTON
Leandro BACUNA
61’ Charles N'ZOGBIA