Swansea City - Hull City - 04.04.2015 English version
Data disputării 04.04.2015 - 17:00
Stadion Liberty Stadium
Localitatea Swansea

Meciul din data 04.04.2015 dintre echipele Swansea City si Hull City se disputa in localitatea Swansea pe stadionul Liberty Stadium.

Swansea City: Ashley Williams, Jonjo Shelvey, Gylfi Sigurðsson, Neil Taylor, Wayne Routledge, Kyle Naughton, Ki Sung-yueng, Federico Fernández, Łukasz Fabiański, Jack Cork, Bafétimbi Gomis si rezervele: Gerhard Tremmel, Jordi Amat, Nélson Oliveira, Àngel Rangel, Matthew GRIMES, Marvin Emnes, Nathan Dyer.

Hull City: Jake Livermore, Robert Brady, Alex Bruce, Michael Dawson, Ahmed Elmohamady, Alexandru Cătălin NEAGU, Allan McGregor, Paul McShane, David Meyler, Dame N'DOYE, Gastón Ramírez si rezervele: James Chester, Mohamed Diamé, Stephen Harper, Stephen Quinn, Liam Rosenior, Yannick Sagbo, Omatsone Aluko.

GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Ki Sung-yueng (mijlocaș central). In minutul 18 al partidei dintre Swansea City si Hull City, Swansea City deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș central Gastón Ramírez si intra Stephen Quinn
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (atacant). In minutul 37 al partidei dintre Swansea City si Hull City, scorul devine 2 - 0.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Swansea City, Ashley Williams
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Dame N'DOYE
GOOOL! Gol marcat pentru Hull City de Paul McShane (fundaș central). In minutul 50 al partidei dintre Swansea City si Hull City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 53, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Hull City, David Meyler. Hull City va trebui sa trebui sa joace restul de 37 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Paul McShane
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Kyle Naughton si intra Àngel Rangel
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Jack Cork si intra Nathan Dyer
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Alex Bruce
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Alex Bruce si intra Mohamed Diamé
In minutul 81, schimbare, iese atacant Alexandru Cătălin NEAGU si intra Omatsone Aluko
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Hull City, Mohamed Diamé
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș central Jonjo Shelvey si intra Matthew GRIMES
GOOOL! Gol marcat pentru Swansea City de Bafétimbi Gomis (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre Swansea City si Hull City, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Swansea City.

1 - 0 Sung-Yueng KI 18’
30’ Gastón RAMIREZ
Stephen QUINN
2 - 0 Bafétimbi GOMIS 37’
47’ Alexandru Cătălin NEAGU
Ashley WILLIAMS 48’
49’ Dame N'DOYE
2 - 1 50’ Paul MCSHANE
53’ David MEYLER
54’ Paul MCSHANE
Kyle NAUGHTON
Àngel RANGEL
56’
Jack CORK
Nathan DYER
65’
69’ Alex BRUCE
70’ Alex BRUCE
Mohamed DIAME
81’ Alexandru Cătălin NEAGU