Manchester United - Manchester City - 12.04.2015 English version
Data disputării 12.04.2015 - 18:00
Stadion Old Trafford
Localitatea Manchester

Meciul din data 12.04.2015 dintre echipele Manchester United si Manchester City se disputa in localitatea Manchester pe stadionul Old Trafford.

Manchester United: Ashley Young, Wayne Rooney, Juan Mata, Phil Jones, Ander Herrera, Marouane Fellaini, David de Gea, Michael Carrick, Daley Blind, Christopher Smalling, Antonio Valencia si rezervele: Marcos Rojo, Rafael Pereira, Patrick McNair, Nicolae IONESCU, Ángel Di María, Víctor Valdés, Radamel Falcao.

Manchester City: Vincent Kompany, Gaël Clichy, Martín Demichelis, Fernandinho Luiz Roza, Joe Hart, James Milner, Jesús Navas, David Silva, Yaya Touré, Pablo Zabaleta, Sergio Agüero si rezervele: Willy Caballero, Edin Džeko, Fernando Reges, Aleksandar Kolarov, Frank Lampard, Eliaquim Mangala, Samir Nasri.

GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Manchester United si Manchester City, Manchester City deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Ashley Young (mijlocaș stânga). In minutul 14 al partidei dintre Manchester United si Manchester City, Manchester United reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, James Milner
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Marouane Fellaini (mijlocaș central). In minutul 27 al partidei dintre Manchester United si Manchester City, scorul devine 2 - 1.
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, David Silva
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Manchester City, Vincent Kompany
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Vincent Kompany si intra Eliaquim Mangala
In minutul 63, schimbare, iese atacant James Milner si intra Samir Nasri
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Juan Mata (mijlocaș dreapta). In minutul 67 al partidei dintre Manchester United si Manchester City, scorul devine 3 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester United de Christopher Smalling (fundaș central). In minutul 73 al partidei dintre Manchester United si Manchester City, scorul devine 4 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Jesús Navas si intra Frank Lampard
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Phil Jones si intra Marcos Rojo
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Juan Mata si intra Ángel Di María
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Marouane Fellaini si intra Radamel Falcao
GOOOL! Gol marcat pentru Manchester City de Sergio Agüero (atacant). In minutul 89 al partidei dintre Manchester United si Manchester City, scorul devine 4 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa Manchester United.